David Hornich z Hajduku se blýskl 9 brankami

23/04/2024, 20:49OlomoucAutor: Zdeněk Táborský

Los soutěže svedl proti sobě úřadujícího mistra s vicemistrem již ve třetím kole. A stejně jako v posledním vzájemném měření sil, i tentokrát byl úspěšnější tým RK Kafki

Kovo Dřevo se sice ujalo vedení již v 9. minutě, Kafki však do přestávky srovnali a krátce po ní dvěma rychlými zásahy rozhodli o osudu utkání, které nakonec vyhráli 6:2. Oba týmy tak mají po třech kolech po 6 bodech a ztrácejí 3 body na vedoucí bezchybné duo SK Véska a Arx Olomouc. V dalších utkáních se blýskli vysokými výhrami FC Chelsea (9:4 nad Levotilem) a Galatasaray (11:4 na hřišti Hurikánu ve Velké Bystřici).

Mezi zápasy druhých lig se vyjímá nádherná přestřelka na Pohořanech, kde domácí Meta nakonec udolala hosty z Mrskles 9:8. Pro diváky a fanoušky na jednu stranu nervy, na druhou pěkná gólová podívaná. Z individuálních výkonů vyčnívá 9 gólů Davida Hornicha z Hajduku Olomouc, kterými doslova sestřelil domácí tým FKlidu při vítězství 12:4. Ani to mu však nestačí na průběžné vedení ve střelecké tabulce 2.B ligy, které vévodí David Dočkal z týmu New park s 10 přesnými zásahy po třech kolech.

Ve třetích ligách, jejichž tři skupiny jsou druhou sezónu po sobě pojmenovány po stříbrném partnerovi olomouckého malého fotbalu, společnosti TESCO SW, jsou odehrána již čtyři kola. Bez bodové ztráty pokračuje v soutěži ještě 5 týmů, z toho rovnou tři ve 3.C lize. Její lídr, tým Second Wave, zatížil konta svých soupeřů 32 brankami, tedy průměrně 8 přesnými zásahy v jednom utkání. Kontrastem této střelecké produktivity je ve 4. kole netradiční bezbranková (!!!) remíza v Hynkově mezi domácím AC Karasov a Žerotínem.

Ve skupinách 4. ligy jsou po odehraných čtyřech kolech bez ztráty bodu Buldog Unčovice, Dynamo Bystrovany a Barbar, naopak začátek soutěže se příliš nevydařil Odře a nováčkovi, C týmu z Bohuslavic, kteří jsou na posledních místech bez zisku bodu.

Podrobné výsledky všech utkání ve všech ligách, včetně střelců branek, udělených karet, vývoje jednotlivých utkání, ale i aktuálních tabulek a statistik, najdete tady na našem webu