Festival mládeže malého fotbalu

30/10/2023, 23:14OlomoucAutor: Zdeněk Táborský

V sobotu 21. října 2023 se ve sportovním centru mládeže malého fotbalu v Olomouci - Slavoníně uskutečnil za krásného počasí druhý ročník Festivalu mládeže malého fotbalu.

V rámci své činnosti, směřované k rozvoji tohoto oblíbeného a rozšířeného sportu i do dětských a žákovských kategorií, jej uspořádal Malý fotbal Olomouc z.s., který tak iniciativně naplňuje mládežnický projekt Asociace malého fotbalu České republiky.

Turnaje, podporovaného hlavním partnerem mládežnického malého fotbalu v Olomouckém kraji, společností ŽIŽKA stavebniny s.r.o., se zúčastnilo celkem 6 týmů dětí ve věku 6-12 let z Olomouce a jeho nejbližších předměstí, Bystrovan a Hlušovic. Kalendářně pozdní říjnový termín přinesl až nečekaně příjemné a teplé počasí. To do areálu přilákalo velké množství fanoušků, především z řad rodičů, prarodičů a kamarádů, kteří se mohli těšit a radovat jak z předvedených bojovných výkonů svých ratolestí, tak zejména i z jejich zápalu ke hře a celkově k pohybu, což bylo a je jedním z hlavních cílů celého projektu.

Kdo se stal výsledkově vítězem a kdo poraženým, není u této věkové kategorie důležité, protože všichni malí fotbalisté, kteří se festivalu zúčastnili, vyhráli už jen tím, že hrát chtěli, za což byli zaslouženě odměněni medailemi, poháry a sladkostmi. A pokud by se přeci jen chtěli malí hráči nebo jejich rodiče podívat, jak to vlastně dopadlo a kolik branek či přihrávek zaznamenali, najdou vše ve výsledkové sekci Mládež 2023.

Festival mládeže malého fotbalu či celoroční činnost dětí v tomto sportu podporují rovněž TESCO SW, a.s., Silack s.r.o., Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj či Národní sportovní agentura.