Mladí Kačeři postupují do Superfinále

03/05/2024, 21:20OlomoucAutor: Zdeněk Táborský

Ve středu 1. května se žákovské týmy Olomouc Mighty Ducks U10 a U12 a dorost U19 zúčastnily kvalifikačního turnaje Superligy mládeže v Pardubicích. A oba žákovské týmy vybojovaly postup do červnového čtyřčlenného Superfinále, které se bude konat v Podještědském sportovním areálu v Českém Dubu nedaleko Liberce

Starší žáci (U12) začali kvalifikační turnaj vysokou porážkou 1:10 od pražské Hanspaulky, avšak od té chvíle již na hřišti ve svých utkáních dominovali a postupně porazili 3:1 Vikings Brno, 5:0 Fotbal Most, 8:0 Jihlavu Miners, 4:0 Pamako Pardubice a remizovali 2:2 s Rytíři Plzeň. Tyhle úžasné výsledky znamenaly konečné druhé místo v kvalifikační skupině, a tedy postup do semifinále, ve kterém se v sobotu 22. června střetnou v rámci celostátního Superfinále Superligy s Plzeňskými Rytíři a poperou se tak o medaile z mistrovství ČR v malém fotbale této věkové kategorie.

Superliga | Malý Fotbal
Superliga | Malý Fotbal
Asociace malého fotbalu České republiky (AMF ČR) je nejvyšší autoritou tohoto sportu u nás. Zajišťuje turnaje a ligové soutěže malého fotbalu v ČR.

Podobný úspěch v kvalifikaci zaznamenali i mladší žáci (U10). Ti na úvod porazili Vikings Brno také 3:1, poté však následovala série tří porážek. Po vyrovnaných soubojích smolně 2:4 s Pardubicemi a 3:4 s Hanspaulkou Praha, poté 0:4 s vysoce favorizovanými Rytíři Plzeň. Závěrečné drtivé vítězství 10:0 nad Mostem však klukům zajistilo účast v Superfinále z poslední postupové pozice a ve stejný den na stejném místě změří v semifinále síly s Pamako Pardubice.

Naši dorostenci (U19) zaplatili ve své kvalifikaci nováčkovskou daň, a přestože ostudu neudělali, do závěrečných celostátních bojů nepostoupili. Po remíze 1:1 v prvním utkání s MF Blanensko, dvakrát prohráli 0:2 s Pamako Pardubice i Predátory Praha, a vzhledem k vyrovnanosti skupiny a vývoji v ní, již do další fáze postoupit nemohli.

Následující středu, 8. května, budou bojovat v kvalifikacích další dva naše výběry, a to junioři Mighty Ducks (U23) a ženy Mighty Ducks. Koncem května potom čekají čtvrtfinálové duely A-tým mužů Olomouc Mighty Ducks.