O titul si to ve čtvrtek 9. listopadu rozdají RK Kafki a Kovo Dřevo

07/11/2023, 12:39OlomoucAutor: Zdeněk Táborský

Dvě kola před koncem sezóny zůstaly ve hře o titul v nejvyšší soutěži olomouckého malého fotbalu už jen dva týmy.

Vítězové posledních dvou ročníků, RK Kafki a Kovo Dřevo, se nyní spolu utkají v předposledním kole v přímém souboji, který může hodně napovědět o novém šampionovi 1.Smětal Silack ligy. Pokud ve čtvrtek od 19:15 hod. na hřišti ve Slavoníně zvítězí hosté, obhájí loňský triumf. Pokud však Kovo Dřevo nevyhraje, rozhodne o mistrovi až poslední kolo příští týden. Na druhém konci tabulky mají Luběnice a Sokol Pohořany na záchranu už jen teoretickou šanci, a tak je s největší pravděpodobností budeme potkávat příští rok v druhé lize.

V té už je o vítězích obou skupin, a tedy postupujících, rozhodnuto. Ve skupině A rozhodlo o definitivním prvenství týmu FC Chořelice nedostavení se Restomy Štěpánov k utkání, což zřejmě nezůstane bez povšimnutí disciplinární komise. V béčku měl tým Hroších staveb jasno už po kole minulém, nyní svou suverenitu jen stvrdil vysokým vítězstvím 9:3 na hřišti sestupujících Křídel. S tím už je smířena i Bílá puma, o dalších čtyřech sestupujících týmech rozhodnou poslední dvě kola.

Třetí liga má před sebou sice ještě tři kola, avšak již nyní jsou jistými postupujícími Sokol Mezice a Juliska Rataje. Zatímco Rataje stvrdili svůj postup vítězstvím 2:0 v Olomouci nad FC Bubeník, definitivu postupu Mezic řídil na hřišti v Nákle proti Profitu Nová Ves (5:2) svým hattrickem 48-letý Jiří Mrtýnek. Už jen opravdu krůček chybí k postupu Sokolu Skrbeň a FC Creditas. Ze třetích lig bude letos sestupovat celkem 9 týmů, čtyři z nich už vědí, že je příští rok čeká čtvrtá liga, další týmy se ještě poperou o záchranu.

Ve čtvrté lize zbývají dvě kola. Postupovat bude minimálně 6 týmů, je ale pravděpodobné, že se dostane i na někoho dalšího. Jistotu si již nyní zařídil Arsenal Loučany domácí výhrou 4:2 nad Černovírem, velmi blízko postupu mají nyní zejména FC Tigers, Zlej se(n) a Žerotín.