Odstartoval 53. soutěžní ročník

08/04/2024, 21:13OlomoucAutor: Zdeněk Táborský

Dvěma koly 3. a 4. ligy a 1. kolem 1. a 2. ligy byl po čtyřměsíční zimní přestávce zahájen již 53. soutěžní ročník malého fotbalu na Olomoucku.

A podobně jako vloni se hladoví střelci činili. V odehraných 80 utkáních nastříleli 615 branek, což průměrně znamená 7,69 gólů na jedno utkání. Do střelecké tabulky se zapsalo hned v úvodu 340 hráčů, nejvíce ze všech zatížili konta svých soupeřů šestibrankovými zápisy za 60 minut hry Michal Večeřa z SK Náklo a Michal Popelka z týmu Sokolka Horka B.

Úřadující mistr RK Kafki vykročil v nejvyšší soutěži, pojmenované stejně jako loni po hlavním partnerovi (Silack s.r.o.), za obhajobou titulu výhrou 8:2 nad Levotilem. První z nováčků, Citadela (dříve FC Alcatraz) držel s vysoce favorizovaným Kovo Dřevem krok, aby po velice solidním výkonu nakonec přece jen padl 4:7. To druhý nováček, Arx Olomouc, má hned na začátku první 3 body, když sestava domácího velkobystřického Hurikánu se nestihla včas probudit ze zimního spánku, aby se dokázala sejít na hřišti.

Podrobné výsledky všech utkání ve všech ligách, včetně střelců branek, udělených karet, vývoje jednotlivých utkání, ale i aktuálních tabulek a statistik, najdete tady na našem webu.