Třetí titul v historii pro RK KAFKI

20/11/2023, 00:24OlomoucAutor: Zdeněk Táborský

Po roční pauze si od úřadujícího mistra vzali zpět titul přeborníka olomouckého malého fotbalu borci z týmu RK KAFKI. Rozhodli o tom v předposledním kole ve vzájemném duelu, když porazili KOVO DŘEVO před fantastickou návštěvou na hřišti ve Slavoníně 6:4.

Celé utkání, které sledovalo přibližně 130 diváků, bylo doslova reklamou na malý fotbal, mělo od první do poslední minuty tempo, šťávu, napětí a šanci obou týmů na titul. KAFKI vyhrály první půli 2:0 slepenými brankami Skopala a Švrčka, ihned po přestávce domácí kapitán Pola zvýšil, avšak vzápětí kapitán hostů Krejčí zavelel brankou na 3:1 ke zdramatizování souboje. Domácí Kaďorek sice ještě znovu zvýšil na rozdíl tří branek, ale hosté reagovali 20 minut před koncem odvoláním brankáře, místo nějž naskočil kapitán Krejčí, a při power-play během devíti minut brankami Hrušáka, Malendy a Strouhala srovnali na 4:4. To byl povel pro domácí, aby v tu chvíli, vzhledem ke dvoubodové ztrátě na soupeře, odvolali gólmana naopak oni. V dramatickém závěru rozhodl minutu před koncem o osudu utkání a v podstatě i o titulu Filip Švrček, poté už jen do prázdné branky uzavřel Kaďorek na konečných 6:4. Pohár pro vítěze sice v této úžasné kulise ještě nemohl být předán, ale potvrzení jeho zisku o týden později výhrou 5:0 nad FC CHELSEA bylo skoro pouhou formalitou. Na druhém místě tedy nakonec skončil obhájce KOVO DŘEVO a třetí místo vybojoval prvoligový nováček RAPTORS TEAM. Z nejvyšší soutěže sestupují SOKOL POHOŘANY a další z nováčků, FC LUBĚNICE.

Vítězové druhých lig, FC CHOŘELICE a FC HROŠÍ STAVBY, byli známi již tři kola před koncem, dramatické vyvrcholení do posledního kola měly však boje o udržení ve skupině A. SOKOL KŘELOV B porazil v přímém záchranářském souboji CHALAPEŇOS 11:5, když se o to postarali shodně 5 zásahy Jiří Pluháček a Radek Hejtman, nakonec však sestupují oba týmy, protože SK NÁKLO dovedl v posledním kole dvěma góly Tomáš Vrána k trošku překvapivému vítězství na hřišti ARXu 2:1, a o jeden bod tak k zachování účasti ve druhé lize. Zmíněné CHALAPEŇOS a KŘELOV B doprovodí do třetí ligy BÍLÁ PUMA, z druhé skupiny COUNTRY GARDEN, SECOND WAVE a FC KŘÍDLA.

Třetí liga má před sebou ještě jedno kolo, téměř o všem však je již rozhodnuto. Postup do druhé ligy zaslouženě a s náskokem vybojovali SOKOL MEZICE, FK BOHUSLAVICE A, SOKOL SKRBĚŇ, FC JULISKA RATAJE, FC CREDITAS a ATLETICO BYSTROVANY, naopak pouze čtvrtou ligu si v příští sezóně zahrají BULDOG UNČOVICE, KONÍK LITOVEL, BULLDOGS PŇOVICE, DYNAMO BYSTROVANY, ELEKTRO OTÁHAL B, FC BASTILA a F1, tři týmy ve skupině B se v posledním kole ještě pokusí udržet na nesestupovém desátém místě.

Čtvrtá liga už zná také konečné tabulky, a tedy i všechny postupující do třetí nejvyšší soutěže. Vítězi skupin se nakonec stali ZLEJ SE(N) a FC TIGERS, z druhých a třetích míst postupují MK CHUDOBÍN, ŽEROTÍN, ARSENAL LOUČANY a FOTŘI. Vzhledem k avízu některých týmů o plánovaném ukončení činnosti je pravděpodobné, že do „trojky“ se v příští sezóně podívá ještě někdo další.