Tři týmy v boji o titul

10/10/2023, 21:00OlomoucAutor: Zdeněk Táborský

Malý fotbal má za sebou polovinu odvetné podzimní části. Souboj o titul se zúžil na Kovo Dřevo, RK Kafki a Raptors team

Po pěti podzimních kolech se v první lize výrazně vzdálila první trojice od ostatních týmů, a tak se zdá, že bude jen otázkou, jak si Kovo Dřevo, Kafki a Raptors rozdělí medailové pozice. Na opačném pólu tabulky jsou Luběnice a Sokol Pohořany velice vážně namočeni v záchranářských pracech.

Ve druhé lize se naopak boje o postup více vyrovnávají a adeptů přibývá. To stejné platí i v bojích o záchranu ve skupině B, kde se na jaře probraly zejména Mrsklesy a v posledních kolech získávají důležité body i Lazce United. Ti v posledním kole zvítězili nad Sportbar Sigma překvapivě vysoko 8:3. 

Ve třetí lize se shodou okolností ve všech skupinách utkaly mezi sebou týmy na prvních dvou místech tabulek. Dva z těchto zápasů byly vyrovnané, když Mezice zvítězily v Bohuslavicích 4:2 a FC Creditas zdolal Atletico Bystrovany 3:2. Ve skupině B byl výsledek mezi Sokolem Skrbeň a Ratajemi jednoznačnější, i když výsledek 2:6 úplně vývoji utkání neodpovídá.

Ve čtvrté lize se nehraje o záchranu, ale naopak o největší počet postupových míst, a těch kandidátů postupu je prozatím stále dost, takže následující kola slibují ještě zajímavé souboje.